Kosmetyki do konturowania twarzy

Kosmetyki do konturowania twarzy
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Konturowanie było aspektem makijażu, który jeszcze kilka lat temu zarezerwowany był raczej dla wizażystek i wizażystów. Polega na optycznej zmianie kształtu twarzy za pomocą odpowiednich produktów. Kosmetyki do konturowania twarzy dzielą się na różne kategorie: mokre oraz suche, a także przyciemniające oraz rozjaśniające twarz.

Kosmetyki do konturowania twarzy

Wśród kosmetyków do konturowania wyróżniamy przede wszystkim bronzery oraz rozświetlacze. Czasem do tej kategorii zalicza się również róże do policzków. Mają one jednak za zadanie nadanie twarzy bardziej promiennego wyglądu. A jedynie w nieznacznym stopniu odgrywają rolę w zmianie konturu twarzy.

Kosmetyki do konturowania twarzyBronzery są kosmetykami o ciemniejszym odcieniu od skóry. Wyróżnia się ich chłodne oraz ciepłe odcienie. Cieplejsze sprawdzą się dobrze jako kosmetyki dodające skórze naturalnej opalenizny. Chłodne i nieco ciemniejsze tony mają za zadanie optycznie wyszczuplić twarz. Bronzer powinien być nakładany pod kośćmi policzkowymi, w okolicach szczęki, a także na czole, przy samej linii włosów. Kości policzkowe ukazują się w czasie zasysania policzków – robienia tzw. „dzióbka”.

Zastosowanie rozświetlacza

Rozświetlacz z kolei ma wzmocnić efekt osiągnięty przy pomocy bronzera, poprzez rozświetlenie wypukłych części twarzy: opisanych wyżej kości policzkowych, okolicy pod łukiem brwiowym, grzbietu nosa czy brody. Jak sama nazwa wskazuje, pięknie rozświetla twarz, co dodatkowo wpływa na jej bardziej promienny wygląd. W przypadku makijażu, który ma wyglądać naturalnie przede wszystkim przed kamerą, zazwyczaj powinno używać się zarówno kosmetyków mokrych, jak i suchych. Zasadą jest nakładanie najpierw tych pierwszych, a dopiero następnie kosmetyków w postaci pudrów. Pozwala to na osiągniecie bardziej naturalnego, wtapiającego się w skórę efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *