Jak zadbać o serce? Kilka prostych rad

Jak zadbać o serce? Kilka prostych rad
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Na rynku znaleźć można bardzo wiele preparatów mających zmniejszyć ciśnienie czy poprawić funkcjonowanie układu krwionośnego. Natomiast jak zadbać o serce w sposób bardziej naturalny i pozwalający nam wdrożyć zmiany bez zbędnych wydatków? Jest kilka sprawdzonych i łatwych sposobów, by to osiągnąć. Więc jak zadbać o serce?

Jak zadbać o serce? Postaw na aktywność fizyczną

Jak zadbać o serceJednym z nich z pewnością jest zwiększenie naszej aktywności fizycznej, w szczególności spędzać musimy więcej czasu na świeżym powietrzu. Już samo przebywanie na powietrzu sprawi, że obniżony zostanie poziom hormonu odpowiedzialnego za wywoływanie stresu. Jest to tak zwany kortyzol i ma on negatywny wpływ nie tylko na ciśnienie krwi, ale i całościowe funkcjonowanie naszego organizmu. Będąc osobami aktywnymi poprawimy również naszą kondycję, czy zadbamy o stawy i kości. Świetnym rozwiązaniem jest tutaj korzystanie z aktywności w wodzie, która powoduje, że nasze ciało pracuje na zwiększonych obrotach, co przyczynia się do zmniejszenia poziomu stresu.

Zmień swoje nawyki żywieniowe

Dieta jest kolejnym ważnym filarem, gdy mamy na względzie kondycję naszego serca. Nie należy spożywać dużych ilości cukru, soli czy korzystać z usług barów szybkiej obsługi, serwujących mocno przetworzone potrawy zawierające duże ilości konserwantów. W naszej diecie pojawić się za to powinny duże ilości warzyw i owoców. Mają one w swoim składzie niezbędne mikroelementy mające zbawienny wpływ na pracę naszego serca. Dobrze jest spożywać większe ilości czosnku, mającego znakomity wpływ na udrażnianie naszych żył i tętnic poprzez usuwanie z nich zalegającego cholesterolu mogącego tworzyć niebezpieczne dla naszego życia zatory. Jest to warzywo, które samo jest w stanie cofnąć skutki powstawania miażdżycy i wielu innych dolegliwości układu krwionośnego. Dodatkowo jest to warzywo, które nadaje potrawom nutkę aromatu i ciekawego smaku.

Nie zapominajmy również o kwestii nawodnienia organizmu, która ma kluczowy wpływ na pracę serca. Woda ma właściwość rozrzedzania krwi, przez co sercu łatwiej jest ją pompować. Poprzez wypijanie dziennie wystarczającej ilości płynów jesteśmy w stanie całkowicie uniknąć w przyszłości udarów oraz zawałów.
Zadbajmy o nasze serce! Pracuje ono 24 godziny na dobę, postarajmy się więc poprzez te zdrowe nawyki ułatwić mu jego ciężką pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *