Jak ubrać dziecko do przedszkola?

Jak ubrać dziecko do przedszkola?
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Przedszkole jest ważnym etapem w życiu naszego dziecka. Zazwyczaj to my bardziej obawiamy się tego momentu, w którym pociecha idzie tam po raz pierwszy. Jak ubrać dziecko do przedszkola?

Dziecko w przedszkolu

Przedszkole uczy samodzielności, uspołecznia dziecko i jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Mam wrażenie, że dzisiaj niestety mamy przeważającą liczbę rodziców, którzy są przewrażliwieni na punkcie swoich potomków. Oczywiście strach i martwienie się jest wpisane w rolę opiekuna, jednakże ja mam na myśli to, że czasem nie pozwalamy żyć tym dzieciom. Nie pozwalamy im robić sobie kanapek, ubierać się samodzielnie, wyręczamy ich, podtykamy wszystko pod nos. Później się dziwimy że mamy młodych ludzi, którzy są niezaradni życiowo. Pozwólmy tym małym dzieciom próbować. Za dziesiątym, albo dwudziestym razem im wyjdzie, ale się nauczą. Nasze mamy mawiały „jak się nie przewróci, to się nie nauczy”. To takie prawdziwe.

Jak ubrać dziecko do przedszkola?

Jak ubrać dziecko do przedszkolaZauważam także dziwny trend wśród przedszkolnych dzieci. Albo są za grubo albo za cienko ubrane. Nic pomiędzy. Ja wiem, że kwestia ubioru pociechy nie jest prostą kwestią. A jak ubrać dziecko do przedszkola w takim razie? Przede wszystkim ja kieruję się tym, by mojemu dziecku było wygodnie. Żadnych jeansów, spodni z zamkiem lub innych mocno krępujących części garderoby. Ubieram dziecko na cebulkę, ale bez przesady. Pamiętajmy, że w przedszkolach przeważnie jest ciepło i nawet zimą dziecko może swobodnie chodzić na krótki rękaw, tym bardziej, że dziecko raczej biega i jest mu jeszcze cieplej. Zakładam krótki rękaw, a na to bluzę, którą dziecko swobodnie może ściągnąć. Dla dziewczynek polecam miękkie legginsy, natomiast dla chłopców zwykłe dresy. Podstawą jest wygoda i komfort dziecka, tak by swobodnie mogło się bawić i skorzystać samodzielnie z toalety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *